Опитування

Як часто Ви відвідуєте сайт Профспілки СумДУ?

1 раз на день - 1.5%
декілька разів на день - 0.1%
2-3 рази на тиждень - 0.1%
1 раз на 2 тижні - 0%
раз у місяць - 98.3%

Усього голосів: 3823
The voting for this poll has ended on: 25 жовт. 2019 - 00:00

Весняні передзвони

«Весняні передзвони» у Сумському державному університеті

 

Весна – це пора пробудження, краси, свіжості, кохання. А ще весна – це час коли розкриваються таланти, здібності, приходить натхнення. Недаремно ж, саме навесні, у Сумському державному університеті щорічно (з 2010 року) проводиться огляд-конкурс «Весняний передзвін», в якому співають і танцюють ті, хто зазвичай спостерігає за студентами на сцені, – викладачі та співробітники вузу.

Ідея проведення заходу належить профспілковому комітету університету, зокрема, Валентині Боровик (голова профкому) та Маїні Ковбасюк (голова культурно-масової комісії профкому), а реалізація головам – профбюро усіх факультетів та служб СумДУ. Підтримує захід також адміністрація університету.

 

Звіт про проведення конкурсу-огляду «Весняні передзвони-2013»

 

27 березня 2013 року перед початком огляду-конкурсу з 11 до 15 години в фойє актової зали СумДУ пройшла виставка «Моє хобі», на якій було представлено близько 240 виробів hand made від 88 авторів, викладачів та співробітників університету. Розміри та тематика робіт вражали глядачів: від іграшкових солдатиків до водного човна, від весільних аксесуарів, ляльок до святих ікон. Голосування проводилось анонімно, кожен з відвідувачів виставки міг віддати свій голос лише за одну роботу, яка сподобалась найбільше. Лічильна комісія підрахувала голоси і виявила 10 переможців, які були відразу ж нагороджені сертифікатами від профкому та отримали винагороду в розмірі по 200 грн. кожен номінант.

А о 1500 на сцені актової зали університету розпочався огляд-конкурс «Весняний передзвін», в якому учасники демонстрували свої здібності в вокалі, хореографії, художньому читанні, грі на музичних інструментах, театральному мистецтві, а також представили власні творчі роботи.

Концерт відкрила команда адміністративно-господарської частини. Вона запам’яталася глядачам акапельною українською піснею у виконанні жіночого ансамблю «Господарочки». Яскравим акцентом виступу став авторський вірш про швидкоплинність життя, вдало поєднаний із театральною постановкою.

Співробітники факультету іноземної філології та соціальних комунікацій представили варіацію на шекспірівську ідею, що кожен у світі грає ролі та шукає себе у комедії, драмі, мелодрамі чи жанрі артхаусного кіно. Відповідно до концепції, учасники виконували бальний танок, пісню про нерозділене кохання, декламували поезії старшого викладача кафедри журналістики та філології, члена Національної спілки письменників України Василя Чубура. Глядачів підкорила акапельна «Пісня про матір» та КВН-мініатюра від викладачів.

Факультет економіки та менеджменту обрав для презентації стилістику кабаре. Створити атмосферу розкоші та свята команді допомогли червоно-чорні костюми із блискітками, екстравагантні танці та відома пісня Лайзи Мінеллі. Із лейтмотивом виступу вдало поєднався гумористичний номер «Холмс, Ейнштейн та Преслі в казино». Приємно здивувала фінальна пісня «Hit the Road Jack».

Наступними естафету творчості прийняли працівники Медичного інституту. Перевтілившись у давньогрецьких богів, вони взялися досліджувати грані людської душі. Медики співали пісні під гітару, дивували душевним віршем про бездомного собаку, запалювали зал арабським танком та навіть влаштували політичні дебати. Крім того, на боксерському рингу в гумористичному двобої зійшлися професор і нестаранна студентка.

Представники Юридичного факультету виступали прямісінько в залі очікування аеропорту. Команда розповіла про жіночі чари, повеселила гуморескою «У маршрутці», а піснею «Ой чий то кінь стоїть» додала концерту національного колориту.

Факультет технічних систем та енергоефективних технологій зробив ставку на відомий мультфільм «Бременські музиканти». Тематиці стовідсотково відповідали гумористична танцювальна композиція розбійників та віршована мініатюра про детектива. Серця глядачів підкорив чоловічий дует, що виконав ліричну пісню Трубадура «Луч солнца золотого». Додав родзинки комічний етюд ілюзіоніста.

Під час виступу команди факультету електроніки та інформаційних технологій на сцені панувала атмосфера романтики. У барі «ЕлІТний» зал зачаровували фортепіанні замальовки, лірична пісня «Я ніколи нікому тебе не віддам», мелодійний романс під гітару у виконанні жіночого дуету. Знайшлося місце й дивному чорно-білому танцю та гуморесці, в якій йшлося про мовне питання.

Завершувала конкурсну програму команда адміністративно-управлінського персоналу, яка представила на розсуд глядачів пристрасний іспанський танок, зворушливу пісню мами та доньки, гумореску Павла Глазового та номер із ляльковими страусами, які створила начальник відділу договірних відносин Маїна Ковбасюк. Пісня «Дівчина-весна» у фіналі виступу АУП стала своєрідним гімном «Весняних передзвонів».

Концерт тривав понад три години, проте присутні не відчували ні втоми, ні дискомфорту. Студенти із захопленням спостерігали за кожним номером своїх наставників, які відкрилися їм з іншого, раніше незнайомого боку. На сцені були і доценти, і аспіранти та докторанти, і представники обслуговуючого персоналу. В залі панувала піднесена, святкова атмосфера.

За рішенням журі конкурсу кубок переможця здобув факультет технічних систем та енергоефективних технологій. Друге місце розділили адміністративно-управлінський персонал і факультет економіки та менеджменту. Третю позицію завоювали факультети іноземної філології та соціальних комунікацій, електроніки та інформаційних технологій та адміністративно-господарська частина.

Ректор університету Васильєв А.В., голова профкому Боровик В.О. та голова культурно-масової комісії профкому Ковбасюк М.Г. нагородили учасників та призерів фестивалю. Всі вони отримали від профкому та адміністрації університету пам’ятні кубки, дипломи та сертифікати: за І місце – 5000 грн., за два ІІ-х місця – по 3000 грн., за три ІІІ-х місця – по 2000 грн., а також два заохочувальних – по 1000 грн. Отже, без нагород не залишився жоден учасник заходу.

Як зазначив ректор Анатолій Васильєв, Сумський державний університет і надалі підтримуватиме співробітників у їх творчому розвитку. Адже, дякуючи проведенню подібних заходів, в університеті виявляються таланти. Наприклад, лише у 2012 році три колективи СумДУ отримали почесне звання «Народний аматорський колектив профспілок України». Отже, Сумський державний університет – це не тільки високо-рейтинговий ВНЗ, а ще й соціокультурна інституція.

Традиційно також, з настанням теплих весняних днів, всі учасники огляду-конкурсу за підтримки профкому виїдуть разом на екскурсії, щоб ще раз на лоні природи підбити підсумки своєї творчої роботи та накреслити плани на майбутнє.

Цьогорічний конкурс «Весняний передзвін» був проведений у рамках міського фестивалю народної творчості «Сумські зорі» та обласного культурно-мистецького фестивалю «Талантами уславлена земля – це рідна Сумщина моя!». Оскільки наш конкурс оцінювало поважне мистецьке журі м. Суми, то кращі на їх погляд номери нашого заходу увійдуть до заключного концерту, що відбудеться у травні в обласному академічному театрі драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна.

Пошук

Ми у соціальних мережах

TwitterFacebook

Календар новин

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Наші друзі

Старий сайт Профспілки СумДУ можно переглянути тут