Історична довідка

Перша профспілкова група навчального закладу була створена 10 жовтня 1960 р. Складалася вона з 16 членів на чолі з профоргом Г.І.Завгороднім. Пізніше, у 1961 р., було створено профспілкову організацію і обрано перший місцевий комітет профспілки.

У послідуючі роки керівниками профспілки були: Г.І.Завгородній, Г.А.Крестенков, Л.М.Черняк, Г.С.Федоренко, В.А.Безбородий, М.М.Ластович, В.К.Капустін, В.М.Сологубовський, Г.О.Парфененко, Л.П.Ландар, А.В.Чупіс.

У 1983 р. місцевий комітет стає комітетом профспілки новим напрямком роботи якого став розвиток сфери соціально-побутових потреб працівників. Так, у 1983 р. було відведено землю під садибні ділянки і створено кооператив “Чистые пруды”.

Наступного року була введена штатна посада голови профспілкового комітету філіалу, яку до 2003 р. обіймав А.І.Єщенко.

У 1989 р., зважаючи на велику чисельність викладачів і співробітників та розгалуженість структури, профспілковому комітету СФ ХПІ постановою Сумського обласного комітету галузевої профспілки, було надано статус районного комітету профспілки.

З 1 квітня 2003 р. первинну профспілкову організацію Сумського державного університету очолює В.О.Боровик.

Основний напрямок роботи профкому - соціальний захист прав та інтересів профспілчан, перш за все шляхом включення до колективного договору додаткових порівняно з чинним законодавством пільг та гарантій в системі оплати, умов та охорони праці. У 2005 р. вперше в університеті створено представницький орган з розробки колективного договору і контролю за його виконанням, працює постійно діюча комісія з питань колективного договору.

Неодноразово наш колективний договір ставав переможцем обласного конкурсу (2009, 2011 р.) та отримав диплом. ІІ ступеню серед ВНЗ України (2009 р.), ректор Васильєв А.В. відзначений найвищою нагородою профспілки – Знаком «За соціальне партнерство».

Первинна профспілкова організація має декілька дипломів переможця обласного конкурсу на кращу «первинку» (2008, 2011 р.), а в 2012 р. отримана Почесна грамота переможця Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в установах, закладах, підприємствах та організаціях Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Адміністрація згідно зі ст.44 Закону України “Про профспілки” щорічно перераховує кошти на оздоровлення працівників університету, що дозволяє оздоровити всіх бажаючих працівників та членів їх сімей. Усім бажаючим оздоровити дітей в дитячих оздоровчих таборах надаються пільгові путівки. Співпраця з міським фондом соціального страхування дає можливість щорічно співробітникам університету лікуватися у санаторно-курортних закладах. У 2012 р. матеріальна база університету поповнилася двома закладами соціального спрямування: спортивно-оздоровчим табором «Універ» та санаторієм-профілакторієм.

Профспілковою організацією постійно проводяться культурно-масові заходи: відвідування театральних вистав, концертів класичної музики, організовуються виїзди на природу та поїздки вихідного дня, екскурсії визначними місцями в м. Путивль (Спадщанський ліс), м. Батурин, м. Полтаву, Чернігівський дендропарк, музей Пирогово,  тощо.

Родзинкою став започаткований профкомом у 2010 р. щорічний конкурс художньої самодіяльності «Весняні передзвони» серед викладачів та співробітників. Найбільш істотним результатом 2012 р. стало присвоєння трьом колективам університету звання «Народний аматорський колектив профспілок України».

Відновлено щорічну спартакіаду «Здоров’я» серед працівників університету, яка завершується «Веселими стартами» та підбиттям підсумків на водно-весловій базі.

Тож профспілкова організація СумДУ стоїть в авангарді вирішення нагальних соціально-економічних та культурно-масових потреб, сприяє створенню сприятливої атмосфери для роботи та відпочинку співробітників університету.