Виконання колективного договору між адміністрацією та профспілковими організаціями Сумського державного університету за 2021 рік та затвердження колективного договору на 2022-2025 роки

4 лютого 2022 року відбулася конференція трудового колективу Cумського державного університету, на якій було підбито підсумки діяльності ЗВО у 2021 році та визначено план розвитку на 2022 рік.

Після щорічного звіту ректора Карпуші В. Д. другим питанням порядку денного конференції стала доповідь голови спільного представницького органу (СПО) профспілкових організацій університету Валентини БОРОВИК «Про виконання колективного договору між адміністрацією та профспілковими організаціями Сумського державного університету за 2021 рік та затвердження колективного договору на 2022-2025 роки».

Голова СПО представила детальний аналіз виконання пунктів договору за 2021 рік.

Нагадаємо, що колективний договір є механізмом реалізації громадського самоврядування в університеті, який забезпечує перехід до європейських стандартів соціального захисту людини праці. Профспілковий комітет та керівництво університету постійно співпрацюють над вирішенням проблем, які виникають в колективі. Ці проблеми значною мірою можна вирішити за умов соціального партнерства, коли зацікавлені сторони рухаються в одному напрямку.

У виступі було відзначено, що угода з охорони та покращення умов праці щорічно оновлюється, що дозволяє забезпечувати співробітників матеріально-технічними ресурсами, необхідними для якісного виконання своїх посадових обов’язків та створенню належних умов праці. Так, протягом року проводилися ремонти приміщень, працівники відповідних посад та професій підрозділів АГЧ забезпечувалися спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами.

Згідно нової версії Положення про механізм реалізації колективного договору між адміністрацією та профспілковими організаціями Сумського державного університету в частині укладання угод щодо оплати за зниженою вартістю надання навчальних послуг у СумДУ співробітники університету та їх діти отримують знижку в оплаті за навчання.

Підсумовуючи, зазначимо, що в цілому положення Колективного договору виконуються.

Пропозиції до колективного договору вносилися на звітних профспілкових конференціях підрозділів. Ці ініціативи були розглянуті робочою комісії з питань колективного договору. Частина цих пропозицій була вирішена в робочому порядку. Інші були внесені до нової редакції колективного договору на 2022-225 р.р.

Отже, колективний договір на 2022-2025р.р. затверджено.

Успіхів у реалізації!