Засідання Ради вищої школи ЦК Профспілки

24 листопада 2021 року відбулося розширене засідання Ради вищої школи ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. Окрім членів ради, в онлайн-заході прийняли участь близько 50 голів профспілкових організацій ЗВО.

Голова галузевої Профспілки Георгій Труханов детально зупинився на питаннях фінансування освіти, захисту трудових прав освітян, роботи над бюджетом освіти на 2022 рік.

Головувати на засіданні одностайно було доручено голові профспілкової організації Сумського державного університету Валентині Олександрівні Боровик, яка наразі є заступником Голови Ради вищої школи.

Озвучивши порядок денний заходу, перейшли до розгляду питання щодо формули розподілу видатків державного бюджету на вищу освіту між закладами вищої освіти. Про це детально проінформував генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров. Після змістовного висвітлення означеного питання, він дав відповіді на численні запитання профспілкових лідерів.

Ольга Чабанюк звернула увагу учасників засідання на позицію Профспілки щодо складання ЄВІ з іноземної мови при вступі до магістратури. Також обговорили питання стипендіального забезпечення.

На реалізації Закону України «Про фахову передвищу освіту» закцентувала увагу заступник голови Ради вищої школи ЦК Профспілки Валентина Боровик, висвітливши найбільш проблемні питання на шляху реалізації реформування освіти в фахових коледжах, відсутності деяких правових засад, що затормозилися на етапі обговорення проєктів і потребують негайного вирішення.

Начальник управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки Антоніна Клименко зробила аналіз Державного бюджету України в питаннях освіти за 2021 р., а також висвітлила прогнозовані показники в проєкті Державного бюджету України на 2022 рік на підготовку кадрів та реалізацію Закону України «Про соціальний діалог в Україні».

Всі питання жваво обговорювалися учасниками заходу. За результатами засідання була прийнята Постанова. Також учасники заходу одностайно підтримали лист-звернення до Президента України.

З інформацією також можна ознайомитися на сайті https://pon.org.ua/novyny/9126-zasidannia-rady-vyshchoi-shkoly-ck-profspilky-osnovni-aspekty.html.