Звітна конференція профспілки освітян СумДУ

10 грудня відбулася Х звітно-виборна конференція профспілки працівників освіти і науки Сумського державного університету.
Після проведення певних регламентних процедур (обрання президії та секретаріату) робота конференції почалася… із нагород. Зокрема державну нагороду, медаль «За працю і звитягу», отримав Ігор Ковальов, завідувач кафедри прикладної гідроаеромеханіки, який понад 30 років займав посаду ректора, а взагалі працює в нашому ЗВО вже 50 років.

Ректор СумДУ Анатолій Васильєв наголосив на величезному внеску екс-ректора в розбудову університету, який сьогодні по праву вважається одним із лідерів вищої освіти України, вручивши Ковальову І.О. Почесну грамоту СумДУ. Ще одну нагороду – Грамоту галузевої профспілки вручила завідувач відділу вищої школи центрального комітету працівників освіти і науки України Ольга Гаращук.
Висловлюючи подяку, Ігор Олександрович згадав, у якому піднесенні їхали вони із теперішнім ректором зі столиці, отримавши наказ про перетворення філії ХПІ на самостійний Фізико-технологічний інститут, а через кілька років, завдячуючи їх старанням, з’явився Сумський університет класичного типу. Неможливо не погодитися з Ігорем Олександровичем, що такий шлях становлення нашого закладу є унікальним і що неабияка заслуга в цьому всього колективу, його наукових шкіл та всіх структур.
У свою чергу ректор університету Анатолій Васильєв отримав Почесний знак «За соціальне партнерство» від освітянської профспілки України. Нагороди за плідну участь у роботі профспілкової організації отримали заступники голови профспілки М. Олада, Б. Ковальов та голова профбюро О. Шкодкіна. Голова профспілкової організації СумДУ Валентина Боровик нагороджена нагрудним Знаком галузевої профспілки «Профспілковий лідер».
Далі Валентини Боровик у своєму звіті за 5 років діяльності поінформувала делегатів та учасників конференції про розвиток соціальної сфери в університеті, систему стимулювання праці, зокрема, забезпечення працівників преміями, надбавками, профспілковою та матеріальною допомогою, компенсацією на оздоровлення і відпочинок. В університеті постійно покращується матеріальна база, ведеться будівництво нових об’єктів та ремонт існуючих, проводиться низка заходів з охорони праці, розширюється комплекс громадського харчування і т. ін. (повний текст доповіді та презентацію можна переглянути на сайті профкому profcom.sumdu.edu.ua).
Варто сказати про атмосферу, яка панувала в актовій залі – взаємоповага! Точніше не скажеш. Можна довго перераховувати діяльність та зусилля, спрямовані профспілковою організацією на покращення умов праці, допомогу університетівцям із різних приводів, підтримку культурно-масових та спортивних заходів тощо, проте згадана атмосфера без слів засвідчила дієву повагу профспілки до колективу, а колективу – до її діяльності.
Обговорення звітної доповіді – а виступили доцент кафедри комп’ютерної техніки Сергій Петров, декан ТеСЕТ О. Гусак, завідувач кафедри Ніна Світайло, голова клубу ветеранів СумДУ Л. Балацька, директор ШІ СумДУ Н. Тугай, голова обласної профспілки Сергій Осадчий – стало явним підтвердженням того, що діяльність профспілки СумДУ та її лідера заслуговує на оцінку, що набагато вища традиційної «задовільно». Завершив обговорення виступ ректора Анатолія Васильєва, який зізнався, що брав із собою чисті папірці, аби занотувати зауваження щодо роботи нашої профспілкової організації чи адміністрації, однак вони так і лишилися чистими, бо, крім подяки та побажань, суттєвих зауважень не прозвучало. А ще ректор зазначив, що філософія соціальної спрямованості, обрана університетом і закріплена в Колективному договорі університету, позитивно впливає на прийняття стратегічних і тактичних рішень його керівництва, створює сприятливий клімат для плідної роботи колективу, реалізації творчого потенціалу в науковій та викладацькій сферах. Високі міжнародні рейтинги, зокрема й рейтинг QS, який визнав СумДУ лідером серед українських ЗВО за соціальну орієнтацію (а оцінений він найвищим показником – п’ятьма зірками і саме за соціальну спрямованість), а також державна політика, спрямована на підтримку науково-орієнтованих університетів, дозволяють гарантувати університетівцям фінансову стабільність навіть у складні з різних причин часи. А соціальні маркери, про які йшла мова у виступах, мотивують працівників університету на результативну роботу, реалізацію потенціалу в науково-педагогічній діяльності.
Делегати конференції проголосували за новий склад профкому, переобравши одноголосно Валентину Боровик головою профкому СумДУ на п’ятирічний термін. То ж так тримати і до нових звершень!

Переглянути фотозвіт із заходу.
Переглянути матеріали конференції.