Опитування

Як часто Ви відвідуєте сайт Профспілки СумДУ?

1 раз на день - 1.5%
декілька разів на день - 0.1%
2-3 рази на тиждень - 0.1%
1 раз на 2 тижні - 0%
раз у місяць - 98.3%

Усього голосів: 3823
The voting for this poll has ended on: 25 жовт. 2019 - 00:00

Профспілковий актив СумДУ прийняв участь у гендерному спортивному орієнтуванні

21 травня в рамках проведення гендерного аудиту у Сумському державному університеті пройшло гендерне спортивне орієнтування, участь у якому взяли близько 60-и осіб з числа профспілкового активу університету.

    Спільними зусиллями з профспілковим комітетом Гендерний ресурсний центр СумДУ організував цей спортивно-пізнавально-розважальний захід, який є унікальною розробкою зі скарбнички Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ. Основна його мета – у невимушеній та цікавій формі занурити учасників та учасниць у гендерну проблематику, з’ясувати наявність гендерних стереотипів, критично проаналізувати їх, та простежити переваги від неупередженого ставлення до чоловіків і жінок у їхніх можливостях вирішувати різні життєві ситуації. Серед завдань, які довелось вирішувати – питання, що стосуються аналізу «типових» рис характеру, звичок та уподобань жінок та чоловіків, знання рецепту манної каші, вміння одягти ляльку тощо. І все це потрібно було зробити якомога швидше, якісніше та зорієнтувавшись на місцевості.

 

Cпортивне гендерне орієнтування вкотре продемонструвало переваги від утворення команд, які складаються з чоловіків і жінок. Саме у такому випадку завдання вдається вирішувати швидко та правильно. Таким чином долаються стереотипи про перевагу природних здібностей однієї статі над іншою та нездатність чоловіків і жінок порозумітись, вирішуючи завдання із застосуванням різних підходів.

У партисипативному гендерному аудиті гендерне спортивне орієнтування виступає просвітницьким заходом, який дозволяє залучити учасників та учасниць до знайомства з принципами гендерної рівності, опрацювання гендерних стереотипів та критичного гендерного аналізу. У такий спосіб, крім того, формується корпоративний дух університетської спільноти, що сприяє встановленню культури гендерної чутливості, запобіганню антидискримінаційних практик та розвитку поваги до кожної людини, незалежно від її статі. Залучення при цьому професійних спілок до організації гендерного аудиту та гендерного спортивного орієнтування дозволяє, по-перше, об’єднати зусилля у просуванні гендерних ідей та, по-друге, демонструє відповідність профспілок власній місії захисту інтересів трудового колективу університету.

Джерело.

Пошук

Ми у соціальних мережах

TwitterFacebook

Календар новин

Cічень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Наші друзі

Старий сайт Профспілки СумДУ можно переглянути тут