Профспілки вишів області обговорили нагальні питання освітян

9-10 листопада 2017 року у Сумському державному університеті відбувся обласний профспілковий «Круглий стіл» на тему «Сучасні виклики розвитку вищої освіти в умовах реформування» за участі голів первинних профспілкових організацій ВНЗ Сумської області всіх рівнів акредитації та профактиву СумДУ.

У заході взяв участь заступник голови ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Романюк Сергій Михайлович, начальник управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки Клименко Антоніна Іванівна, директор департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Гробова Вікторія Павлівна, ректор Сумського державного університету, голова обласної Ради ректорів Васильєв Анатолій Васильович.

Вів засідання голова Сумської обласної організації профспілки Осадчий Сергій Васильович. Учасники зібрання порушили широке коло актуальних питань системи вищої освіти, зокрема:

-         імплементація Законів України «Про вищу освіту» та «Про освіту»;

-         шляхи реформування структурних підрозділів ВНЗ, в т.ч. технікумів та коледжів;

-         фінансування ВНЗ у наступному бюджетному році;

-         про умови прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2018 р.;

-         відповідність підготовки спеціалістів до потреб економіки області;

-         демографічні показники як умова планування роботи вишів;

-         пенсійне забезпечення наукових, педагогічних та науково-педагогічних працівників в умовах реформування пенсійної системи;

-         особливості академічної доброчесності та інше.

За результатами роботи окреслені першочергові завдання роботи виборних профспілкових організацій вищих навчальних закладів області, їх співпраця з органами державного управління, депутатами всіх рівнів.

Переглянути фото із заходу.