Опитування

Як часто Ви відвідуєте сайт Профспілки СумДУ?

1 раз на день - 1.5%
декілька разів на день - 0.1%
2-3 рази на тиждень - 0.1%
1 раз на 2 тижні - 0%
раз у місяць - 98.3%

Усього голосів: 3823
The voting for this poll has ended on: 25 жовт. 2019 - 00:00

Екскурсія профгрупи факультету ТЕСЕТ до музею у с. Пахомівка

24 вересня 2016 р. профгрупа кафедри Прикладної екології здійснила подорож до Пархомівського історико-художнього музею. Пархомівський музей – музей в селі Пархомівка Краснокутського району Харківської області; один з кращих сільських музеїв України, що володіє унікальною колекцією предметів мистецтва. Його колекція налічує близько трьох тисяч експонатів основного фонду і складається з унікальних творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, цінних матеріалів археології та етнографії. На сьогоднішній день Пархомівський історико-художній музей розташовується в колишньої графської садибі Подгорічани.


Музей заснований у 1955 році з ініціативи вчителя історії, шанувальника старовинної культури і мистецтва Опанаса Федоровича Луньова. Експозиція музею розміщена у 16 залах і включає відділи: іконопису, вітчизняного мистецтва XVIII-ХХ століть, сучасного вітчизняного мистецтва, зарубіжного мистецтва, декоративно-прикладного мистецтва, археології та історії краю. Пархомівський музей володіє унікальним зібранням станкового живопису та графіки України і Росії XVIII-XX століть. Також в експозиції присутні старовинні ікони, роботи видатних українських та російських художників - Ільі Рєпіна, Сергія Васильківського, Івана Айвазовського, Тараса Шевченка, Михайла Врубеля, Івана Шишкіна, Карла Брюллова, Василя Кандинського, Казимира Малевича, Валентина Сєрова, Абрама Архипова, Олександра Головіна, Ореста Кіпренського, Ісаака Левітана, Олександра Бенуа.
Значна частина експозиції присвячена вітчизняному образотворчому мистецтву ХХ століття. У ній особливе місце займають твори живопису, графіки, скульптури, подаровані музею самими художниками - Костянтином Юоном, Юрієм Піменовим, Мартіросом Сарьяном, Іваном Їжакевичем, Сергієм Коненковим, Володимиром Фаворским, Євгеном Вучетичем, Миколою Ромадіним, Семеном Чуйковим, Василем Касіяном, Борисом Неменским і іншими. Є в музеї і твори зарубіжного мистецтва - пам'яток різних часів і народів: давньоєгипетська пластика і невеликий розділ стародавнього іскусства Індіі, Японії, Китаю.
Особливе місце в колекції займає західноєвропейська живопис і графіка. Серед найцінніших творів - картини голландців ван Рейсдала, ван Дейка і де Хоха, гравюри італійського майстра XVIII століття Джованні Піранезі. Є в музеї і унікальні для України роботи Пабло Пікассо - дві картини, в тому числі і всесвітньо відомий «Голуб миру», подаровані відомим російським літератором Іллею Еренбургом, і два зразки «пікассовской» кераміки.
На час відвідування музею там проходив щорічний фестиваль «Малевич плюс». На галявині біля музею була створена композиція фігур за картиною Малевича до якої приєдналася і наша група. Після відвідування музею всі залишилися у захваті, бо ніхто не сподівався побачити таку експозицію у сільському музеї, недаремно його називають малим Ермітажем. Вважаємо, що усі повинні доторкнутися до світу прекрасного, що знаходиться всього у 1,5 годинах їзди від нас.
Переглянути інші фотографії з екскурсії.

Пошук

Ми у соціальних мережах

TwitterFacebook

Календар новин

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Наші друзі

Старий сайт Профспілки СумДУ можно переглянути тут