ХХVI з’їзд Євразійської асоціації профспілкових організацій університетів

meeting

З 10 по 13 вересня 2013 р. в Республіці Білорусь проходив ХХVI з'їзд Євразійської асоціації профспілкових організацій університетів (ЄАПОУ) «Профспілковий рух в університетах і виклики часу». Було запропоновано обговорити процеси реорганізації університетів на фоні демографічного спаду і зміни державних пріоритетів з підготовки фахівців різних областей економіки, підсумки роботи Асоціації та завдання вдосконалення діяльності профспілкових організацій університетів і ЄАПОУ в умовах інтернаціоналізації освіти та поглиблення гуманітарного співробітництва між університетами.

У роботі з'їзду брали участь більше 60 представників профспілкових організацій університетів з Республіки Білорусь, Російської Федерації, України, Казахстану, Придністров'я, Киргизстану, Вірменії. Сумський державний університет на з'їзді представляли голова профкому співробітників СумДУ Боровик В.О. та голова профкому студентів Яковлева Г.В.

11 вересня відбулася зустріч делегатів з'їзду з головою Білоруської профспілки працівників освіти і науки Олександром Олександровичем БОЙКО. Перед учасниками з'їзду виступили заступник Голови Федерації профспілок Білорусі Олена Миколаївна МАНКЕВИЧ, перший заступник Міністра освіти Республіки Білорусь Олександр Іванович ЖУК, президент ЄАПОУ, голова Об'єднаного профспілкового комітету Московського державного університету Ігор Борисович КОТЛОБОВСЬКИЙ.

Євразійська асоціація профспілкових організацій університетів − найбільше міжнародне профспілкове об'єднання на пострадянському просторі, що об'єднує близько 70 класичних університетів 8 країн.

Основні задачі ЄАПОУ:

• захист соціально-трудових та інших цивільних прав та інтересів членів профспілкових організацій, що об'єднуються;
  • сприяння збереженню і розвитку системи вищої університетської освіти в державах університетів − членів Асоціації та реалізації їх загальної політики у цій сфері;
  • створення умов для задоволення потреб членів профорганізацій у складі Асоціації в сфері їх професійної діяльності, культури та відпочинку;
  • ведення колективних переговорів з органами влади, роботодавцями та їх об'єднаннями в інтересах своїх членів (членських організацій) за їх дорученням;
  • зміцнення і розвиток профспілкового руху, взаємодопомоги, співробітництва, обміну досвідом членських профспілкових організацій Асоціації;
  • захист і надання допомоги членським організаціям;
  • зміцнення зв'язків у соціальній сфері (організація відпочинку, обмін делегаціями і т.ін.)

ЄАПОУ визнана Євразійським союзом ректорів, профспілками освіти багатьох країн, користується авторитетом у Російського союзу ректорів. Склалася традиція підписувати двосторонні договори про співпрацю між профкомами − учасниками асоціації, обмінюватися делегаціями співробітників і студентів, проводити спільні заходи та реалізовувати спільні проекти.

Головне досягнення ЄАПОУ минулих років − збереження єдиного гуманітарного простору і розвиток мережевої взаємодії профспілкових організацій в інтересах взаємовигідного та плідного співробітництва університетів.

12-13 вересня заходи з'їзду проходили в м. Гродно на базі закладу освіти «Гродненський державний університет імені Янки Купали».
Після відкриття пленарного засідання першим виступив з привітанням віце-губернатор Гродненської області Ігор Жук. Він побажав гостям успіху в роботі і ознайомленні з красотами м. Гродно.

З привітальним словом до учасників з'їзду звернувся ректор університету Андрій Король та голова профкому Гродненського державного університету імені Янки Купали Володимир Хілюта.

Потім з доповіддю виступив Котлобовський Ігор Дмитрович. Після його виступу виступили представники різних профорганізацій, що прибули на З'їзд.

Про роль профспілок у сучасному світі, про необхідність зміни сфери діяльності профспілок в інформаційному суспільстві говорили представники профспілкових організацій студентів та співробітників на своїх секційних засіданнях, де виступили також голова профкому співробітників СумДУ Боровик В.О. та голова профкому студентів Яковлєва Г.В.

Европа, Азия – все за одним столом!

И со времён Советского Союза,

Живут и здравствуют завистникам назло,

Родные сердцу – наши профсоюзы!meeting1