Заява президії профкому Профспілкової організації працівників освіти і науки України Сумського державного університету

Останнім часом в соціальних мережах певними особами від імені так званої «Вільної профспілки «Справедливість» СумДУ» (кількість членів невідома, але за нашим баченням складає менше 10 осіб, у той же час чисельність профспілкової організації працівників освіти і науки СумДУ налічує близько 3000 членів) розповсюджується упереджена, неправдива, наклепницька інформація про діяльність СумДУ вцілому, і його ректора Васильєва А.В. зокрема.

Поширення такої інформації формує спотворений імідж університету і завдає певних репутаційних втрат. Зазначаємо, що істинною мотивацію авторів цієї інформації є протидія ректору, ректорату та вченій раді університету щодо необхідності вжиття заходів, спрямованих на недопущення порушень певною кафедрою законодавства України, нормативної бази університету, протидія «авторів» впровадженню в університеті ефективної системи забезпечення якості вищої освіти, принципів академічної доброчесності тощо.

При цьому інформуємо про наступне.

Окрім загальної високорейтингової успішності, СумДУ має потужне соціальне обличчя, у тому числі завдяки великій кількості унікальних соціальних проектів. Ректор університету має відзнаки за соціальне партнерство, користується великою повагоюі підтримкою в університетській спільноті. Конференція трудового колективу університету високо оцінила діяльність ректора за підсумками 2018 р. («за» ‒ 295,«проти» ‒ 1, «утримались» ‒ 1). При цьому діїчленів так званої «Вільної профспілки «Справедливість» СумДУ» були засуджені як конференцією трудового колективу університету, так і його вченою радою як такі, що грубо порушують норми педагогічної етики і моралі. Результати голосування вченої ради університету на підтримку рішень, які спотворено висвітлюються в соціальних мережах певними особами, як правило складають не менше 95 % від загальної кількості членів вченої ради у 106 осіб з представництвом всіх завідувачів кафедр базового закладу вищої освіти та інших авторитетних науковців.

Текст заяви схвалено президією профкому профспілкової організації працівників освіти і науки України Сумського державного університету

Липень 2019