Поїздка до Качанівки профспілчан факультету ЕлІТ

24 вересня 2017 року значна кількість викладачів та співробітників факультету електроніки та інформаційних технологій, видавництва СумДУ, редакційно-видавничого відділу СумДУ разом із членами своїх сімей за сприянням профспілкової організації СумДУ відвідали Національній історико-культурній заповідник «Качанівка».
На березі річки Смош в Ічнянському районі Чернігівщини розташований Національній історико-культурній заповідник «Качанівка» – один із найвідоміших свого часу культурно-мистецьких осередків та яскравий взірець садибної архітектури.

Заповідник існує на базі дворянської садиби кінця ХVІІІ – поч. ХХ ст. Унікальність Качанівки полягає в тому, що на території України вона є чи не єдиною комплексно збереженою пам’яткою своєї епохи.
Цінність ансамблю не тільки в його надзвичайній красі, а й у тому значенні, яке мала садиба для розвитку української та інш. культур.
Варто побачити: архітектурний комплекс на чолі якого палац, парк з захоплюючими краєвидами, з найбільшим в паркобудівній практиці України водним плесом; меморіальні місця, пов’язані з перебуванням в садибі відомих особистостей (галявина Шевченка, дуб Гоголя, альтанка Глінки, в якій в 1838 році М.Глінка пише уривки до опери «Руслан і Людмила», могила-курган Григорія Честахівського – товариша і соратника Т.Г.Шевченка), «романтичні» руїни, автентичні меблі господарів Качанівки др. пол ХІХ ст.
Дякуємо профспілковій організації СумДУ за надану можливість.

Переглянути фотозвіт з поїздки.

Грудень 2018