Опитування

Як часто Ви відвідуєте сайт Профспілки СумДУ?

Екскурсійна поїздка до дендрологічного парку "Тростянець"

20 вересня викладачі, аспіранти та співробітники ЕлІТ факультету, а також члени їх сімей відвідали дендрологічний парк «Тростянець», який знаходиться в Ічнянському районі Чернігівської області. Це пам’ятка садово-паркової культури ХІХ століття, створена зусиллями Івана Скоропадського – нащадка українського гетьмана. Територія парку розкинулася на території понад 200 га. Це один з найбільших штучних паркових масивів України.

 

Учасників поїздки вразила оригінальна особливість композиційної побудовиТростянецького парка: зовні це просто лісовий масив на тлі монотонної долини, а в центрі – це “гірська” країна з великимипагорбамиі озерами.

Екскурсовод дуже цікаво розповідала про багату флору парку, яка представлена великою кількістю хвойних і листяних рослин. У складі дендрофлори парку налічується 783 види і форми деревинно-чагарникових порід, які зараз виблискують найрізноманітнішими барвами. На озерах, які розкидані по дендропарку, можна було побачити білих лебедів. І не тільки побачити, а навіть і погодувати.

Над Великим ставом, на могилі Івана Скоропадського, встановлено монумент, який за кілька років до смерті замовив сам засновник парку.

З одного боку монументу викарбуваний ангел, а з іншого - заклик до перехожих оберігати парк, який «служив втіхою» у житті господаря.

Свіже повітря, тепла сонячна погода сприяла приємному відпочинку. Особливо радісно була дітлахам, які мали можливість досхочу бігати, стрибати, збирати різноманітні шишки, горіхи, жолуді, листочки екзотичних і не тільки дерев.

На зворотному шляху учасники поїздки відвідалиСокиринський парковий комплекс, в якому знаходиться музей О. Вересая.

Учасники поїздки висловлюють вдячність профспілковій організації СумДУ за надану можливість відвідати дендропарк «Тростянець», та за море позитивних емоцій і вражень, отриманих від відпочинку!

Пошук

Ми у соціальних мережах

TwitterFacebook

Календар новин

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Наші друзі

Старий сайт Профспілки СумДУ можно переглянути тут