До Всесвітнього дня охорони праці

Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про день охорони праці» в державі було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці.

У 2014 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначається під девізом – Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві.

У квітні місяці в СумДУ спільними комісіями профспілки працівників освіти і науки України та адміністрацією традиційно проводиться перевірка стану охорони праці, безпеки праці та пожежної безпеки в усіх структурних підрозділах університету.

У першу чергу це стосується наступного:

–  відповідність умов праці вимогам гігієни та ергономіки;

– стан виробничих приміщень і території, робочих місць, відповідність їх вимогам нормативних актів з питань охорони праці (власне приміщення, коридори, сходи, марші, їх освітленість та ін.);

– наявність на робочих місцях небезпечних виробничих факторів та дії щодо їх усунення;

– забезпечення працівників необхідними засобами індивідуального захисту та утримання їх у належному гігієнічному стані;

–  справність робочого інструменту;

–  належний санітарний стан побутових приміщень;

– наявність та дієвість централізованих і місцевих вентиляційних систем;

– виконання комплексних заходів щодо покращення стану безпеки гігієни праці та виробничого середовища;

– виконання інших заходів з охорони та безпеки праці, пожежної безпеки, передбачених чинним колективним договором.

Цьогорічна перевірка, як і попередні, підтвердила, що найбільше проблемних питань виникає в підрозділах виробничого спрямування (адміністративно-господарча частина) та в підрозділах з науково-виробничою діяльністю зі значними об’ємами (наприклад, факультет ТеСЕТ).

Характерно, що всі структурні підрозділи оперативно (здебільшого самостійно) усувають виявлені недоліки. При потребі їх здійснюють також централізовані служби.

Профком CумДУ щиро дякує всім, хто причетний до створення безпечних та комфортних умов праці в університеті. Бажаємо всім університетівцям здоров’я та успіхів у роботі на благо нашого рідного університету, миру, спокою, благополуччя Вам та Вашим родинам!

Профком СумДУ